توضیحات

کمبود فضای اورژانس در بیمارستان ضیایی اردکان به‌زودی رفع می‌شود

کمبود فضای اورژانس در بیمارستان ضیایی اردکان به‌زودی رفع می‌شود

قاسم جان بابایی، با اشاره به بازدید خود از بیمارستان ضیایی اردکان گفت: اورژانس این بیمارستان فضای محدودی دارد و علیرغم اینکه بیمارستان 160 تختخوابی است ولی متناسب با این تعداد تختخواب، اورژانس وجود ندارد.

وی افزود: خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی و خیرین طرح توسعه اورژانس بیمارستان اردکان را آغاز کرده‌اند و حدود 50 درصد کار را انجام داده‌اند و برای تجهیز آن از سوی وزارت بهداشت کمکی اختصاص داده خواهد شد تا اینکه هرچه زودتر این طرح راه‌اندازی شود تا مردم از اورژانس استاندارد برخوردار باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: احداث فاز دوم بیمارستان اردکان کار دیگری است که خیرین با کمک مسئولین بیمارستان شروع کرده‌اند و در مجاورت بیمارستان اصلی قرار دارد که این طرح ظرفیت تخت‌های بستری بیمارستان را افزایش خواهد داد که حتی شهرهای هم‌جوار هم می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به کمبود رادیولوژیست در بیمارستان‌های اردکان و میبد اظهار داشت: در توزیع نیروی جدید به این دو شهر کمک خواهیم کرد تا این مشکل نیز برطرف شود. تا یک ماه آینده متخصص طب اورژانس نیز به بیمارستان اردکان داده خواهد شد.

جان بابایی در پایان، در خصوص حضور پزشک جراح مغز و اعصاب در بیمارستان ضیایی اردکان قول پیگیری داد.

/فارس