توضیحات

اعضای فعال کتابخانه ها در اماکن مذهبی مورد تشویق قرار گیرند

اعضای فعال کتابخانه ها در اماکن مذهبی مورد تشویق قرار گیرند

 حجت الاسلام والامسلمین حسین صابری روز دوشنبه در نشستی افزود: یک جوان با خواندن کتاب، تحقیق و پژوهش است که می‌تواند عالم شود از این رو باید مردم را به سمت کتابخانه ها کشاند و در این راه برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرد.

امام جمعه احمدآباد با بیان اینکه معلمان و مدیران وظیفه دارند پاتوق کتاب در مدارس ایجاد نمایند تصریح کرد: عضوهای فعال کتابخانه ها باید مورد تشویق قرار بگیرند.
صابری افزود: تشویق کردن یک کودک، نوجوان و جوان به سمت کتاب بسیار ارزشمند و زیباست، تا می توانید برای تحقق این امر جذابیت ایجاد کنید.
وی در ادامه یادآور شد: برخی رسانه ها و فضاهای مجازی سبب شده اند جوانان ، نوجوانان و خانواده ها از خواندن کتاب دور شوند.
این مسئول گفت: این رسانه ها مطالب جامع و کاملی به مخاطب نمی رسانند بلکه موقتی و زودگذر است.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی اردکان با بیان اینکه از 24تا 30ابان ماه به نام هفته کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است افزود : این ایام زمان مناسبی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب است و هر ساله برنامه های مختلفی دراین شهرستان اجرا می‌شود.
حسین پایدار تاکید کرد: اردکان دارای 14 کتابخانه است که 2 مورد آن در شهر احمدآباد دایر است و در نظر داریم در این شهر زمینه آشنایی مردم و دانش آموزان را با کتابخانه بیشتر نماییم.
وی در ادامه به بیان برنامه های هفته کتاب پرداخت و گفت: برگزاری کارگاه سلامت ،شب شعر، جشن کتاب، نقد کتاب امام جمعه اردکان و... از جمله برنامه های این هفته است.
کمال حلوایی بخشدار مرکزی هم از مدیران مدارس شهر احمدآباد درخواست کرد که از فضای کتابخانه ها در جهت رشد فرهنگ کتابخوانی بهره ببرند.
تعداد اعضای کتابخانه های عمومی شهرستان حدود پنج هزار نفر است و هم اکنون 13 باب کتابخانه عمومی در اردکان فعال است و 140 هزار نسخه کتاب در مخزن کتابخانه های عمومی نگهداری می شود.

/ایرنا