توضیحات

ایران در سایه تحریم‌ها و مشکلات به یکی از بزرگترین قدرت‌های جهان تبدیل شد/ نباید از حوزه صنعت دفاعی کوتاه بیاییم

ایران در سایه تحریم‌ها و مشکلات به یکی از بزرگترین قدرت‌های جهان تبدیل شد/ نباید از حوزه صنعت دفاعی کوتاه بیاییم

امیر سرتیپ سعید شعبانیان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه یزد اظهار کرد: آن روزی که یک سال از دوران انقلاب گذشته بود و نهالی نوپا بودیم آمریکا و همپیمانانش هیچ غلطی تنوانستند بکنند و امروز که به یک درخت تنومند 40 ساله تبدیل شدیم قطعا الان هم هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

وی پیشرفت و توسعه صنعت دفاعی را ضروری دانست و افزود: امروز با دستاوردهای ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در صنعت دفاعی در بهترین شرایط به سر می‌بریم.

شعبانیان بیان کرد: امروزه تمام نیازمندی‌های نیروهای مسلح را خودمان می‌سازیم، تعمیر و بازسازی می‌کنیم و حتی تمام سلاح‌هایی که از دوران طاغوت از شرق و غرب به جا مانده را به بهترین شکل ممکن احیا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه  قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران این روزها در سطح بازدارندگی قرار دارد اذعان کرد: اگر امروز آمریکا به خودش اجازه نمی‌دهد کوچکترین حرفی از حمله نظامی بزند قدرت بازدارندگی ماست و می‌داند اگر یک گلوله شلیک کند 10 گلوله پاسخ می‌شنود.

معاون بازرسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: در بحث موشک انواع موشک‌ها تا برد 2 هزار کیلومتر را می‌سازیم و با وجودی که قابلیت افزایش برد موشک‌ها در ایران، فعلا نیازی به این کار نمی‌بینیم.

وی با تاکید بر اینکه قانون جنگ پابرجا نخواهد ماند و امروز هم آمریکا را حتی اروپاییان تنها گذاشته‌اند گفت: امروز ما از تحریم‌های تمام عیار اقتصادی، راه‌اندازی گروهک‌های تروریستی، ترور دانشمندان هسته‌ای، فشارهای سیاسی و نظامی و گردنه‌های بسیار سخت دیگر عبور کردیم و پیچ‌های تاریخی را کنار گذاشتیم و به موفقیت دست پیدا کردیم.

شعبانیان از توان بالای ایران برای صادر کردن تولیدات در عرصه نظامی و دفاعی به کشورهای دیگر خبر داد و گفت: هیچ کشوری در جهان جرات حمله نظامی به ایران را ندارد و همین است که آمریکا در عرصه اقتصادی و جنگ نرم به مبارزه با این کشور پرداخته است.

وی با بیان اینکه ما توانستیم در سایه این تحریم‌ها و مشکلات به یکی از بزرگترین قدرت‌های جهان تبدیل شویم، گفت: از آنجایی که ایران اسلامی از بدو پیروزی انقلاب تا به امروز مورد تهدید دشمنان قرار داشته، همیشه بر اساس آیه شریفه قرآن کریم همیشه در آمادگی کامل قرار داریم.

وی ابراز کرد: موقعیت ایران اسلامی به نحوی است که نمی‌تواند در برابر تحولات منطقه‌ای و جهانی ساکت بماند چرا که اگر ایران ساکت بماند آنها ما را همان گونه که می‌خواهند هدایت می‌کنند چنانچه که داعش و دیگر تروریست‌ها با هدف ضربه زدن به ایران اسلامی تشکیل شده‌اند.

شعبانیان با اشاره به اعتراف کشورهای مستکبر جهان به هزینه صدها میلیارد دلاری برای گروه‌های ترویستی گفت: با وجود این همه هزینه‌ای که استکبار برای این گروهک‌های تروریستی انجام داد آنها هیچ نتیجه‌ای نگرفتند و با قدرت ایران طومار داعش به هم پیچیده شد.

وی تصریح کرد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا و تلاش نیروهای مسلح امنیت کاملی را برای ملت ایران به ارمغان آورده است.

شعبانیان گفت: تداوم بالندگی، ارتقای ظرفیت‌های دفاعی و تقویت قدرت بازدارندگی راهبرد نیروهای مسلح است و ما به هیچ عنوان نباید از حوزه صنعت دفاعی کوتاه بیاییم.